0
Порт-катетерні системи

Ваш лікар порекомендував Вам порт для імплантації Perouse, тому що Ваше лікування передбачає часті ін’єкції. Інформація, яку Ви знайдете на цій сторінці, допоможе Вам краще зрозуміти переваги порту Perouse та отримати відповіді на запитання, які Вас турбують.

 

ЯК ВИГЛЯДАЄ ПОРТ ДЛЯ ІМПЛАНТАЦІЇ PEROUSE?

 

Порт для імплантації Perouse використовується з метою доставки медикаментів в просвіт судини. Слово «імплантація» означає той факт, що порт розташовується прямо під шкірою. Ззовні порт майже не помітно, і його присутність видає лише невелике піднесення над шкірою. Вам не треба буде доглядати за портом щодня, тож його наявність в Вашому організмі не впливає на повсякденне життя.

Порт вироблено зі спеціального матеріалу, і він може залишатись у Вашому організмі довгий час.

Порт для імплантації Perouse виглядає як невеликий диск діаметром близько 2-х см. Центральну частину порта, що трохи виступає над основним рівнем, вироблено з матеріалу, який має властивість самостійно ущільнюватись. Це те місце, в яке вставляється голка для доставки медикаментів. Ліки доставляються крізь порт до крові через невелику рухому трубку – катетер.

Існує багатий вибір форм і розмірів порта. Ваш лікар обере той розмір, який підходить саме Вам.

 

ЯК ІМПЛАНТУЄТЬСЯ ПОРТ?

Порт Perouse імплантується під час короткої операції, яка виконується під локальною анастезією. Процес одужання не займе багато часу – Ви зможете повернутись додому після операції того самого чи наступного дня.

 

 

ДЕ РОЗТАШОВУЄТЬСЯ ПОРТ?

Лікар розмістить порт прямо під шкірою, кінчик катетеру буде під’єднано до судини, через яку в організм поступатимуть ліки. Місце, де розташується порт, також буде визначено Вашим лікарем. Частіше за все порт розміщують у верній грудній частині, прямо під ключицею.

 

ЯК ПРАЦЮЄ ПОРТ?

Як тільки порт імплантовано під шкіру, його можна використовувати для доставки ліків в організм. Також його можна використовувати для отримання зразків крові. Більшість людей під час уколу майже не відчувають дискомфорту, і з часом можливі неприємні відчуття зникають.

 

ДОГЛЯД ЗА ПОРТОМ

Протягом перших кількох днів після імплантації треба уникати важких фізичних навантажень і слідувати рекомендаціям лікаря з догляду за місцем надзрізу (місцем, де було імплантовано порт). Як тільки надріз загоїться, Вам більше не треба буде хвилюватися за його доглядом і ви зможете повернутись до нормального ритму життя.

 

ПИТАННЯ, ЯКІ ВАС ТУРБУЮТЬ 

 

Чи буде впливати порт на нормальний ритм життя?

Кілька днів з моменту встановлення порта Вам слід буде уникати фізичних навантажень. Як тільки надріз над місцем імплантації загоїться, ви зможете займатися звичними для Вас справами – приймати ванну, плавати, бігати тощо. Ваш лікар зможе найбільш оптимально підібрати для Вас час початку будь-яких фізичних вправ після операції.

 

Чи потрібна буде пов’язка поверх порта?

Пов’язку треба буде носити тільки до тих пір, доки загоїться надріз від імплантації. Коли надріз загоїться і ви не користуватиметесь портом, потреби в пов’язці не буде. Якщо Ви будете проходити курс лікування, то Вам може знадобитись пов’язка, щоб закріпити голку в місці пункції.

 

До кого звертатись в разі виникнення питань?

Памятайте, що деякий час після операції шкіра на місці надрізу буде подразненою та чуттєвою. Ці неприємні відчуттся зазвичай зникають в перші дві доби. Але в будь якому разі Вам слід звернутись до лікаря у разі виявлення покрасніння, припухлості чи відчуття надмірної чутливості.

 

На який час встановлюється порт?

Порт може залишатись в Вашому організмі стільки, наскільки це вважатиметься доцільним вашим лікарем.

 

Можна вилучити порт, якщо він мені більше не потрібен?

Так. Порт можна видалити хірургічним шляхом за допомоги процедури, подібної до тієї, коли його Вам імплантували.

 

За додатковою інформацією звертайтесь: ТОВ «ОНКОМЕДІКА» (044) 228-84-17